Sevgidoji: Pirinç Suyu maskesi

Pirinç Suyu maskesi

Evde Pirinç maskesi nasıl yapılır?Doğal maske yapımı,Pirincin diğer kullanım alanları nelerdir?Pirinç maskesi faydaları nelerdir?
#pirinçsuyu #doğalmaskeler #sağlık #güzellik
Bu etiketler ve soruların cevabı için  blog yazımı lütfen okuyunuz.


Pirinç Suyu ile Yüz Beyazlatma Pirincin, cildi güneşten koruyan bir enzim ve koruyucu bileşenlerle yüklü olması, onu hem sağlık hem de güzellik konusunda önemli bir yere koyar.
 Pirinci sadece haricen kullanmak değil, besin olarak tüketmek de, yine güneşe karşı cilde koruma konforu sunar. Mükemmel bir cilt beyazlatma duayeni olan pirinç sayesinde; güneşe karşı korunaklı hale gelmesini sağladığı cildin rengi zamanla açılır. Yani pirinci hem yiyerek, hem de maske ve tonik şeklinde kullanarak cilt beyazlatmak mümkündür. Pirinç suyu ile ten rengini beyazlatmanın tek şartı, düzenli kullanımdır.  • Normal Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi


2 su bardağı pirinci bir kabın içine koyun ve üzerini kapatacak kadar su ekleyin. Pirinci ellerinizle ovalayın, karıştırın ve böylelikle unlu kısmının suya karışmasını sağlayın. Su iyice beyazlayınca başka bir kaba alın ve bu suyla yüzünüzü silin yahut yıkayın. Yüzünüzü kurulamadan kendiliğinden kurumasını bekleyin. Haftada 1 kez tekrarlayacağınız bu işlemle cilt renginizin açıldığına tanık olabilirsiniz. Yüz beyazlatma anlamında başarılı bir yöntemdir.


  • Yağlı Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi


4 çay kaşığı pirinç ununun içine yoğun bir kıvam alana kadar su ilave edin. Karışımı yüzünüze uygulayın, 5 dakika bekleyin ve yüzünüzü temizleyin. Maskeden sonra cildinizde kuruma meydana gelirse, nemlendirici kullanın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.


  • Kuru Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi

2 bardak pirinci toz haline gelene kadar havanda dövün. Dövülmüş pirincin üzerine, hamur kıvamı elde edene kadar da süt ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün, yarım saat bekleyin ve yıkayın. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maskeyle cildinizde beyazlama sağlayabilirsiniz.
Hassas Ciltler İçin Yüz Beyazlatıcı Pirinç Suyu Maskesi
1 tatlı kaşığı bal ve 2 çay kaşığı pirinç ununu karıştırın. Karışımı yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika bekleyin ve cildinizi temizleyin. 2 haftada 1 kez yapacağınız bu maskeyle cilt beyazlatma anlamında epey yol katedebilirsiniz.


Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Değerli misafirlerim yazılarımı paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.Yazdığım konular hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum kısmında paylaşınız.
Sevgidojiyle kalın