Sevgidoji: Pirinç ve Güzellik maskesi

Pirinç ve Güzellik maskesi

Herkese merhaba arkadaşlar. Kahve maskemizden sonra sizinle paylaşacağım diğer bir etkili maske ise pirinç unu maskesidir.Kahve maskemizi yapmadığımız diğer 4 gün için gayet ideal bir maske.Hadi gelin faydalarına bakalım. :)

  • Cilt renginizi açar aynı zamanda akne ve sivilce çıkmasını engeller.
  • Cildinize parlaklık verir.
  • Cildi temizler. 
  • Koltuk altı, dirsekler de ki kararmalar içinde oldukça faydalıdır...

Pirinç ve Güzellik maskesi nasıl yapılır?

Nasıl  mı yapılır ?
  - Güzel soru. 😇
1 yemek kaşıgı pirinç ununu 2 yemek kasıgı yarım yağlı süt ile karıştırıp krem haline gelene kadar çırpın.Sonra yüzünüze ( cildinizin herhangi bir kısmına da olur) uygulayın ortalama 15 dk sonra kuruduğunu fark edeceksiniz.Kuruyan maskeyi  peeling yaparak ılık suyla çıkarın. Cildinizin hafiflediğini ilk günden hissedeceksiniz.

**Ben çoğu markette bulamadım baklagiller satan bir toptancıdan almıştım öyle yerlerden bulabilirsiniz. Fiyatı da gayet uygun 3,5 tl :)
**Ayrıca pirinç unu demişken şunu da ekleyeyim kilo problemi olanlar bir türlü kilo alamayanlar her gece yatmadan önce bir kase pirinç unu yiyin 1 ayda farkı göreceksiniz.(Bebeklere yapılan mama şeklinde bol şekerli bir kıvamla pişirip yiyin farkı görün.)

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

Değerli misafirlerim yazılarımı paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.Yazdığım konular hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum kısmında paylaşınız.
Sevgidojiyle kalın