Sevgidoji: Isırgan otu her derde deva

Isırgan otu her derde deva

Isırgan otunun faydaları saymakla bitmiyor. İç hastalıklardan saç bakımına kadar her türlü derdimize ilaç olan ısırgan güzelliğimiz için de olmazsa olmaz.

Özellikle saçlara canlılık ve parlaklık vermek ve kepeği önlemek için ısırgan otundan yararlanmamız gerekiyor. Bu konuda Prof.Dr. İbrahim A. Saraçoğlu da bizimle aynı görüşte ki bizlere saçlarımız için ısırganotu kürünü tavsiye ediyor.

Cansız,mat,sağlıksız,kuru ve kepekli saç sorunu olanlar için birebir olan ısırgan kuru veya taze olarak kullanabiliniyor.
ısırganotu kürü HAZIRLANIŞI:
Bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık 4-5 gram) 750 ml kaynamakta olan suda dört dakika hafif ateşte haşlayınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Eğer saçlarınız temiz ise ısırgan otu suyu ile yıkayınız. Yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile yıkayıp kurulayınız. Eğer saçınız kirli ise önce şampuan veya sabunla yıkayınız. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyunu saçlarınıza yarım saat etki ettiriniz ve sadece suyla yıkayıp kurulayınız.

Uygulama sonrası saçlarınız gayet canlı,sağlığına kavuşmuş,parlak ve kepeksiz oluyor.

Isırgan otu diğer Adları:
Isırgan otu, Brennessel, Urtica dioica L.
Dızlagan
Isırgan
Prostat kökü
Romatizma kökü
Büyük Isırgan otu

adlarındanda anlaşılacağı üzere sağlık alanında çok şifalı bir bitki.Yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

2 yorum:

  1. birçok saç ürününde kullanılan ısırgan otu çok faydalı bir bitki :)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. yaşlılarımız yemeklerini yapıyordu.Eskiden beri sağlık açısından doğal ilaç olarak kullanılıyor.

      Sil

Değerli misafirlerim yazılarımı paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.Yazdığım konular hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum kısmında paylaşınız.
Sevgidojiyle kalın