Sevgidoji: Yeşilay Haftamız 1-7 Mart

Yeşilay Haftamız 1-7 MartMutlu akşamlar. Yeşilay’cılar burda mı bakalım. 98. Yılımız Şerefine bir yazı yazmam gerekirdi 💁‍♀️ Başlayalım öyleyse öncelikle bilmeyenler demek istemiyorum ama yine de pek de bilgi sahibi olmayan arkadaşlar için bir tanıtım yapayım ben. 

Peki nedir  bu Yeşilay diyebilirsiniz. Bir dernektir Yeşilay şöyle ki toplumumuzda alkol,sigara ve uyuşturucu madde kullanımını engellemek için kurulan bir dernek. Derneğimizin sembolü ise beyaz bir renk üstünde gözüken yeşil bir aydır. Toplumda tüketilen bağımlılık yaratan maddeleri engellemek için kurulan Yeşilay’ın kuruluş tarihi 5 Mart 1920’dir. Derneğin ilk ismi Hilal-i Ahder olarak geçiyor. Bu kurumun amacı ülkemizdeki sigara, alkol ve uyuşturucu kullaıınımını devlet ile işbirliği içerisinde bulunarak engellemeye çalışmak, bunu tamamen ortadan kaldıramasa da mümkün olduğunca en aza indirebilmektir. Bizim de üzerimize düşen bu zararlı maddelerden uzak durarak Yeşilay’ı desteklemek ve böylece sağlıklı nesiller yetişmesine yardımcı olmaktır.Mutlu ve umutlu bir gelecek istiyorsanız o halde yaşasın Yeşilay ! Varolsun Yeşilay’cılar! 🚭

bunlar benim😇:
Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

1 yorum:

Değerli misafirlerim yazılarımı paylaşarak daha fazla kişinin okumasını sağlayabilirsiniz.Yazdığım konular hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum kısmında paylaşınız.
Sevgidojiyle kalın